Harri ja Eneken

Meist

Supervalem.ee loojad on Harri ja Eneken Lumiste. Supervalem.ee sündis praktilisest vajadusest.

Harri

Olen ettevõtja olnud 1997. aastast. Endale rahalise sissetuleku loomine on elementaarne. Ent arusaamine passiivse sissetuleku olulisusest tekkis alles paar aastat tagasi ja esimesed aktsiaostud tegin jaanuaris 2020. Mulle aktsiate maailm meeldib ja pakub huvi, see on mu lemmikhobi arhailise puutöö kõrval. Iseõppimine ja ennast infoga kursis hoidmine on iseenesestmõistetav.

Me mõlemad oleme 40ndate keskpaigas ja investeerimise eesmärk on luua piisav passiivne sissetulek 60ndates. See on mõjutanud meie investeerimisstrateegia valikut. Valime aktsiaid, millel on hea dividendi- ja kasvupotensiaal ning riskitase madal.

Harri Lumiste
Asutaja
Eneken

Pensionisambad olid mul varasemast olemas, esimesed aktsiad ostsin 2020. a jaanuaris. Ma olen õppinud pangandust ja mul on ärijuhi kogemus. Kuid ma ei taha oma vaba aega panna suures mahus selle alla, et loen ettevõtete aruandeid või börsiteateid. Samas soovin, et ostmise aluseks oleks majanduslik analüüs. Ning kuna Harri hobi on aktsiainvesteeringud, siis varasemalt pöördusin igakuiselt temapoole, sest ta viitsis arvutada välja erinevaid näitajaid ja skoore (discounted cashflow, Piotrosky F-skoor jms): „Kuule, mis on need 3-5 aktsiat, mis on praegu head osta?“. Ning siis, vaadates neid 3-5 ettevõtet, tegin oma valiku.

Kui Harri võttis kasutusele Magic Formula ja ma olin näinud millise ajakulu ta pani selle koostamise alla, siis tuli mul mõte – seda tabelit peaks jagama teistega, pole mõtet, et keegi kulutab uuesti aega sama tulemuse saavutamiseks. „Ära hoia küünalt vaka all“ ütles juba eesti vanarahvas.

Eneken Lumiste
Asutaja