Supervalemi testportfellide tulemused veebruaris

Veebruaris 2022 alustas Supervalem kahe testportfelliga: Passiivne ja Aktiivne.

Passiivsel testportfellil ostetakse iga kuu Supervalemi aktsiatabeli top 3 ettevõtte aktsiaid võrdsetes osades. Kui mõni ettevõte langeb top 3-st välja, siis hoitakse selle ettevõtte aktsiaid aasta aega veel portfellis ja seejärel müüakse ning saadud raha eest ostetakse võrdsetes osades top 3 ettevõtete aktsiaid.

Aktiivsel testportfellil ostetakse iga kuu Supervalemi aktsiatabeli top 3 ettevõtte aktsiaid võrdsetes osades vajadusel portfelli tasakaalustades. Lisaks iga nädal kontrollitakse, kas testportfellis olevad aktsiad on endiselt Supervalemi aktsiatabeli top 3-es. Kui on toimunud muutusi, siis müüakse top 3-st välja kukkunud aktsiad ja ostetakse nende asemele tõusnud aktsiad.

Veebruaris Supervalemi aktsiatabeli top 3 muutusi ei olnud ja seetõttu esinesid testportfellid võrdselt jäädes tootluselt oluliselt alla nii S&P 500 kui ka Balti aktsiaindeksile. See on ka mõistetav, sest Supervalemi aktsiatabeli tipus on ebapopulaarsed ja seetõttu alahinnatud aktsiad. Kas see loob eeldused sellevõrra suuremaks tootluseks tulevikus näitab aeg.

Jäta kommentaar