Supervalemi testportfellide tulemused märtsis

Veebruaris 2022 alustas Supervalem kahe testportfelliga: Passiivne ja Aktiivne.

Passiivsel testportfellil ostetakse iga kuu Supervalemi aktsiatabeli top 3 ettevõtte aktsiaid võrdsetes osades. Kui mõni ettevõte langeb top 3-st välja, siis hoitakse selle ettevõtte aktsiaid aasta aega veel portfellis ja seejärel müüakse ning saadud raha eest ostetakse võrdsetes osades top 3 ettevõtete aktsiaid.

Aktiivsel testportfellil ostetakse iga kuu Supervalemi aktsiatabeli top 3 ettevõtte aktsiaid võrdsetes osades vajadusel portfelli tasakaalustades. Lisaks iga nädal kontrollitakse, kas testportfellis olevad aktsiad on endiselt Supervalemi aktsiatabeli top 3-es. Kui on toimunud muutusi, siis müüakse top 3-st välja kukkunud aktsiad ja ostetakse nende asemele tõusnud aktsiad.

Märtsis toimus Supervalemi aktsiatabeli top 3-s väike muutus ja seetõttu Passiivne testportfell oli veidi parema tootlusega kui Aktiivne testportfell.

Passiivne testportfell kasvas märtsis 2,87%, S&P 500 kasvas 3,38% ja Balti indeks 1,41%.

Kogutootlus oli Passiivsel testportfellil märtsi lõpu seisuga -17,0%, samal ajal S&P 500 indeks tõusis 2,2% ja Balti indeks langes 5,2%

Aktiivne testportfell kasvas märtsis 2,02%, S&P 500 kasvas 3,38% ja Balti indeks 1,41%.

Kogutootlus oli Aktiivsel testportfellil märtsi lõpu seisuga -17,6%, samal ajal S&P 500 indeks tõusis 2,2% ja Balti indeks langes 5,2%

Jäta kommentaar