Supervalemi testportfellide tulemused aprillis

Veebruaris 2022 alustas Supervalem kahe testportfelliga: Passiivne ja Aktiivne.

Passiivsel testportfellil ostetakse iga kuu Supervalemi aktsiatabeli top 3 ettevõtte aktsiaid võrdsetes osades. Kui mõni ettevõte langeb top 3-st välja, siis hoitakse selle ettevõtte aktsiaid aasta aega veel portfellis ja seejärel müüakse ning saadud raha eest ostetakse võrdsetes osades top 3 ettevõtete aktsiaid.

Aktiivsel testportfellil ostetakse iga kuu Supervalemi aktsiatabeli top 3 ettevõtte aktsiaid võrdsetes osades vajadusel portfelli tasakaalustades. Lisaks iga nädal kontrollitakse, kas testportfellis olevad aktsiad on endiselt Supervalemi aktsiatabeli top 3-es. Kui on toimunud muutusi, siis müüakse top 3-st välja kukkunud aktsiad ja ostetakse nende asemele tõusnud aktsiad.

Passiivse testportfelli tootlus aprillis oli -7,07%, S&P 500 langes 8,73% ja Balti indeks -0,12%

Kogutootlus oli Passiivsel testportfellil aprilli lõpu seisuga -22,8%, samal ajal S&P 500 indeks langes 6,8% ja Balti indeks langes 5,3%

Ülaltoodud graafik arvutab indekseeritud võrdluse Passiivse testportfelli ja aktsiaindeksite vahel. See kasutab algväärtust 1,00 ja seejärel kasvab või kahaneb iga joon iga kuu vastava tootluse % võrra.

Aktiivse testportfelli tootlus aprillis oli -6,57%, S&P 500 langes 8,73% ja Balti indeks -0,12%

Kogutootlus oli Aktiivsel testportfellil aprilli lõpu seisuga -23,1%, samal ajal S&P 500 indeks langes 6,8% ja Balti indeks langes 5,3%

Ülaltoodud graafik arvutab indekseeritud võrdluse Aktiivse testportfelli ja aktsiaindeksite vahel. See kasutab algväärtust 1,00 ja seejärel kasvab või kahaneb iga joon iga kuu vastava tootluse % võrra.

Jäta kommentaar